Gra w bakarata: kompletny i darmowy przewodnik do gry jak zawodowiec w 2024 r

Wraz z ruletką i blackjackiem, bakarat to trio gier stołowych, które są podstawą zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i wirtualnych. Przez długi czas uważana za elitarną grę kasynową, dziś jest znacznie bardziej dostępna dla szerokiej publiczności i przyciąga coraz większą liczbę graczy. Jest to łatwo zrozumiałe, biorąc pod uwagę jego bardzo proste zasady. Nie musisz być geniuszem, aby spróbować szczęścia, ponieważ większość czynności jest wykonywana automatycznie przez krupiera. Jeśli jednak naprawdę chcesz zmaksymalizować swoje szanse na wygraną w każdym meczu i grać w bakarata jak prawdziwy zawodowiec, nie ma mowy, abyś wpadł na łatwe wyjście i polegał na zwykłej szansie

Dzięki tej obszernej instrukcji będziesz w stanie opanować zasady i działanie gry i przenieść ją na kolejny poziom. Historia, zasady, strategie, praktyczne wskazówki, najlepsze wariacje, darmowa gra online… Mówimy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrobić z Ciebie prawdziwego profesjonalistę w tej grze bakarat. Po prostu czytaj!

Top 3 Kasyna online do gry w Bakarata

Bakaratgra o niejasnym pochodzeniu

Bakarat (pisane również “bakarat”) należy do tej kategorii hazardu, którego pochodzenie jest trudne do jednoznacznego ustalenia. Istnieje kilka teorii na ten temat, a kilka krajów twierdzi, że jest autorem gry. Bez uprzedzeń i na podstawie badań naszych ekspertów, teoria, która wydaje nam się najbardziej prawdopodobna, to ta, która sytuuje powstanie gry we Włoszech, w XV wieku. Należy powiedzieć, że w języku włoskim “baccara” oznacza “zerowy” lub “zero”; odniesienie do wartości zerowej 10 i liczb w tej grze. Bakarat zostałby wtedy sprowadzony do Francji pod rządami Karola VIII. Zarezerwowany dla szlachty, oferowany był tylko w prywatnych salonach dostępnych tylko dla najbogatszych.

Począwszy od lat 50-tych XX wieku, hazard stopniowo rozpowszechnił się w amerykańskich kasynach. Jednak nadal zachowuje swój wizerunek “gry bogatego człowieka”. Dopiero rozwój różnych wariantów bardziej dostępnych dla ogółu społeczeństwa, takich jak mini-bakarat i Punto Banco, sprawił, że obraz ten stopniowo zanikał. Jednocześnie, dzięki postaci brytyjskiego szpiega Jamesa Bonda, wielkiego miłośnika bakarata, gra stopniowo wkracza do kultury popularnej. Ale to właśnie pojawienie się kasyn online z pewnością zdemokratyzuje ją i uczyni z niej grę stołową dla ogółu społeczeństwa.

historia bakaratu

Bądź zaznajomiony z reguła bakaratowaCóż, na początek

Nie możemy powiedzieć wystarczająco dużo: nie wchodźcie do gry bez znajomości zasad. Dobra wiadomość jest taka, że reguła bakaratowa jest szczerze mówiąc bardzo proste. Jako gracz, nie będziesz musiał wiele robić.

Zasada gry

bakarat stawia bankiera (krupiera) przeciwko ponte (gracza). Celem, dla ciebie, jest odgadnięcie za każdym razem, który z tych dwóch otrzyma silniejszą rękę. Tak więc, w przeciwieństwie do większości innych gier karcianych, takich jak blackjack, jesteś tylko biernym graczem w bakaracie. Naprawdę nie dostajesz żadnych kart.

Wartość kart

Aby określić wartość rozdania, należy zsumować wartości kart w rozdaniu zgodnie z następującą skalą:

– karty od 2 do 9 zachowują swoją wartość nominalną;

– 10 i sztuczki (walet, królowe i królowie) są warte 0 punktów;

– asy są warte 1 punkt.

Gdy suma zostanie dokonana na tej podstawie, wystarczy zachować liczbę jednostek, aby uzyskać ostateczną wartość danej ręki. Jeśli, na przykład, masz rękę składającą się z 8 i 6, ostateczna wartość nie będzie wynosić 14, ale 4 punkty. Dlatego też, najwyższa wartość dla ręki bakarata wynosi 9 punktów.

Zwróć uwagę, że w kasynie online nie ma potrzeby wykonywania tych obliczeń, ponieważ system robi to automatycznie.

Prowadzenie gier

W kasynach stacjonarnych bakarat gra się od 2 do 8 talii po 52 karty. Gry odbywają się wokół stołu, który może pomieścić do 12 graczy (lub pokładów) i są prowadzone przez 1 lub 3 krupierów, w zależności od zakładu, w którym grasz. Pamiętaj, że tutaj gracze nie grają przeciwko sobie, ale są umieszczani po kolei przed krupierem.

Gra zaczyna się od zakładów. Za każdym razem można wybrać jedną z trzech opcji zakładów:

– zakładając się, że ręka krupiera wygra;

– zakładając się, że kłamliwa ręka będzie zwycięzcą;

– wyrównać szanse

Po zarejestrowaniu zakładu, karty są rozdawane. Krupier rozdaje rękę z dwiema zakrytymi kartami w talii, a następnie rozdaje dwie karty “bankierowi”. karty są ujawniane, zaczynając od karty układania. Są trzy scenariusze:

– Co najmniej jedna z dwóch rąk jest warta minimum 8 punktów: wygrywa ręka z wyższą wartością. Jeśli postawisz na rękę z wyższą wartością wygranej, otrzymasz wypłatę 1:1;

– Obie ręce mają tę samą wartość: to jest krawat! Gdybyś postawił na tę opcję, otrzymałbyś wypłatę 8:1. W przeciwnym razie twój zakład po prostu przepadnie

– Żadne z rozdań nie jest warte co najmniej 8 punktów i nie ma remisu: krupier kontynuuje grę stosując bardzo precyzyjny wzór, który reguluje czynności, które mają być wykonane zgodnie z różnymi scenariuszami. W zależności od sytuacji, będzie on musiał przyznać lub nie przyznać dodatkowej karty do ręki leżącej, zanim ponownie przystąpi do oceny ręki w celu określenia, która ręka jest zwycięzcą.

Jak widzisz, jako gracz nie masz praktycznie żadnych działań, ani nawet decyzji do podjęcia, poza prawidłowym postawieniem zakładu. W kasynach internetowych zasada i procedura są takie same. System wykonuje wszystkie czynności automatycznie, co czyni grę jeszcze łatwiejszą.

Strategia bakaratowa2 techniki optymalizacji zysków

Na stronie bakaratSzczęście, szczęście i strategia muszą iść w parze, jeśli masz nadzieję wygrywać coraz częściej. Jeśli chcesz grać jak zawodowiec, musisz nauczyć się strategia bakaratowa i dobrze go zastosować. Proponujemy Państwu 3 z nich, które są uważane za najbardziej efektywne.

La Martingale

Jeśli jesteś fanem ruletki, pewnie już słyszałeś o Martingale. Powszechnie stosowana w grach hazardowych, ta strategia zakładów ma na celu maksymalizację zysków z każdego wygranego zakładu. W tym celu zaleca się podwojenie zakładu na ten sam typ za każdym razem, gdy przegra i zmianę opcji po każdym wygranym zakładzie.

Mały praktyczny przykład: Rozpoczynasz grę od postawienia 10 euro na wygraną w ręce krupiera. Jeśli twoja prognoza jest dobra, wygrywasz grę. W następnej rundzie będziesz musiał ponownie postawić 10 euro, ale tym razem na ręce krupiera. Jeśli jednak przegrasz, będziesz musiał ponownie postawić na wygraną na ręce krupiera, ale podwoić swój pierwotny zakład; 20 €. powtarzaj ten proces przez całą sesję gry.

Mimo, że wielu graczy uważa, że strategia Martingale jest bardzo skuteczna, może powodować duże straty, które mogą być pokryte tylko wtedy, gdy masz duży bankroll, aby utrzymać zakłady, aż do osiągnięcia znacznej wygranej. Może to być jeszcze bardziej skomplikowane ze względu na limity zakładów dozwolone przy stołach w kasynie online.

Strategia kontr-Alembert

Stosowana również w ruletce, technika Alemberta działa nieco inaczej niż w Martingale. Polega ona na zmniejszeniu stawki po każdej wygranej grze i zwiększeniu jej po każdej wygranej. W bakaracie jest to jego odwrotna odmiana, kontr-Alembert, to jest zalecane. W praktyce musisz zwiększyć zakład o jedną jednostkę za każdym razem, gdy wygrasz i zmniejszyć go o jedną jednostkę po każdym przegranym zakładzie. Zasadniczo, jeśli zaczniesz od zwycięskiego zakładu w wysokości 10 euro, w następnej rundzie będziesz musiał postawić 11 euro na ten sam zakład. I odwrotnie, jeśli przegrasz, będziesz musiał postawić 9 euro w następnej rundzie. Stosując tę strategię, będziesz w stanie utrzymać swój średni poziom zakładów na dość stabilnym poziomie, jednocześnie zwiększając swoje szanse na wygraną.

Liczenie kart

Jeśli chodzi o liczenie kart, większość graczy myśli przede wszystkim o blackjacku. Ale ta technika może być również stosowana w bakaracie. Tutaj również może to znacznie zmniejszyć przewagę kasyna. W praktyce zasada jest taka sama: postępuj zgodnie z losowaniem kart, aby przewidzieć charakter kart pozostałych w bucie. Aby to zrobić, musisz przypisać wartość do każdej karty, która wychodzi:

– 1 punkt za asy, dwójki i trójki;

– 2 punkty za 4 ;

– (-1) punkt dla punktów 5, 7 i 8 ;

– (-2) punkty za 6

– 0 punkt dla 9, 10 i cyfr

Zsumuj liczby w miarę losowania kart. Po zakończeniu losowania, otrzymana suma pomoże w podjęciu decyzji. Im wyższa jest suma, tym większe jest prawdopodobieństwo, że ręka leżąca wygra. Jeśli ta suma wynosi co najmniej 16, to masz duże szanse na wygraną z tym zakładem. Poniżej tego progu, zakład na rękę krupiera jest bardziej zalecany.

5 sztuczki bakaratowe by postawić wszystkie szanse na swoją korzyść

Oprócz tych strategii hazardowych, istnieje szereg praktycznych wskazówek, które można uzyskać wiele w praktyce w każdej z sesji. Jeśli chcesz przenieść swoją grę na następny poziom, zachowaj te 5 sztuczki bakaratowe :

1- Poświęć czas na opanowanie zasad gry

Jest to przypomnienie, które może wydawać się zbędne, ale jest bardzo ważne, jeśli naprawdę chcesz zwiększyć swoje szanse na wygraną w bakaracie. W rzeczy samej, nawet jeśli nie masz wiele do zrobienia w trakcie gier, musisz być w stanie zrozumieć, co się dzieje, aby podjąć właściwe decyzje i zastosować którąś z wyżej opracowanych strategii.

2- Wybierz odpowiedni wariant

Bakarat jest obecnie dostępny w kilku wariantach, do których szczegółowo wrócimy poniżej. Każdy z tych wariantów posiada specyficzne zasady, z których niektóre mają znaczący wpływ na prawdopodobieństwo wygranej i przewagę domu. Weź pod uwagę te parametry, aby wybrać najkorzystniejszy dla Ciebie wariant.

3- Większość twoich zakładów jest na rękę bankiera

W Bakaracie, zakład na rękę bankiera jest tym, który oferuje największą statystyczną przewagę (45,85% szans). Dlatego należy wybierać tę opcję tak często, jak to możliwe. Jednakże, w prawie wszystkich odmianach gry, od wygranej z każdego zakładu tego typu pobierana jest 5% prowizja.

4- Unikaj zakładów remisowych

W przeciwieństwie do zakładów na rękę bankiera, zakłady na remis mają najniższe prawdopodobieństwo (tylko 3,3%). Kiedy wiesz, że przewaga domowa na takim zakładzie wynosi 14,3%, najlepiej jest jak najbardziej jej unikać, pomimo bardzo atrakcyjnej wypłaty 8:1 oferowanej w przypadku wygranej.

5- Zarządzaj swoim budżetem tak dobrze, jak to możliwe i pozostań Zen

Jak we wszystkich grach hazardowych, zarządzanie budżetem odgrywa zasadniczą rolę w sukcesie bakarata. Krótko mówiąc, chodzi o ustalenie limitów, zanim zaczniesz grać i trzymać się ich. Ważne jest również, aby zachować spokój w przypadku powtarzających się strat, a przede wszystkim nie próbować pokrywać swoich strat. Tylko pogorszysz sytuację.77

bakarat online

Główny warianty bakaratowe

Kilka odmiany bakaratu są teraz oferowane w kasynach stacjonarnych, a także na platformach do gier online. Najbardziej znanymi są :

Punto Banco

Jest to najpopularniejszy wariant bakarata w kasynach. Jak sama nazwa wskazuje, jego gry są rozgrywane pomiędzy dealerem (graczem) a bankierem (którego rolę odgrywa tutaj krupier). Zasady, które są stosowane są takie same jak te opisane powyżej, z krótkimi, szybkimi meczami, w których działania graczy są zredukowane.

Mini Bakarat

Mini bakarat jest wariantem, który został wynaleziony w celu uczynienia gry bardziej dostępną dla ogółu społeczeństwa. Na tych stołach dozwolone poziomy zakładów są znacznie niższe niż na zwykłych stołach bakaratowych. Dziś można go znaleźć w wielu kasynach hardcorowych, jak również w większości kasyn online.

The Super Pan Nine

W tym wariancie bakarata, nie ma 7, 8, 9 lub 10. Gra jest więc rozgrywana przy użyciu 36 kart. Inną szczególną cechą tego wariantu jest to, że krupier i gracz otrzymują rękę początkową składającą się z trzech zakrytych kart, z możliwością wylosowania czwartej karty w miarę postępu gry. Wszystkie te elementy sprawiają, że gra jest nieco bardziej ekscytująca niż na tradycyjnym stole bakaratowym.

Maccara lub Mackarrat

Ten wariant, którego nazwa jest neologizmem między “Makao” a “Bakaratem”, został opracowany specjalnie dla kasyn słynnego chińskiego terytorium autonomicznego, które w ostatnich latach stało się Nową Mekką kasyn. Trzeba powiedzieć, że chińscy gracze, główni wielcy klienci zakładów w Makau, bardzo lubią bakarat i mają swoje własne małe rytuały. Jednym z najbardziej popularnych jest ostatnie uciśnięcie karty, które wprowadza odrobinę dodatkowego napięcia do każdej gry.

5 korzyści z gry bakarat online

Wprowadzone w tym samym czasie co inne gry kasynowe online, stoły bakaratowe.. bakarat online w znacznym stopniu przyczyniły się do demokratyzacji gry. Mają one kilka oczywistych zalet w stosunku do tradycyjnych stołów bakaratowych. Oto pięć z nich:

1- Stoły dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Pierwszą zaletą stołów bakaratowych online jest ich duża dostępność. Możesz grać o każdej porze dnia, w przeciwieństwie do kasyn stacjonarnych, gdzie są one zazwyczaj otwarte tylko kilka godzin dziennie wieczorem.

2- Graj gdziekolwiek

Gry online oznaczają gry zdalne z komputera lub nawet z urządzenia przenośnego. Tak więc, poza bardzo elastycznymi godzinami pracy, można się cieszyć z domu, biura, w drodze lub gdziekolwiek indziej. Nie musisz przejeżdżać za to wielu mil. Wszystko czego potrzebujesz to połączenie internetowe.

3- Bonusy dla większej zabawy

Wśród rzeczy dostępnych w kasynach online, których nie znajdziesz w kasynie stacjonarnym, są bonusy. Skorzystaj z darmowych pieniędzy oferowanych przez zakłady online, aby grać dłużej i zwiększyć swoje potencjalne wygrane.

4- Różne gusta

Jak wspomniano powyżej, istnieje kilka odmian bakarata. W kasynach online możesz cieszyć się jeszcze większą różnorodnością dzięki różnym wersjom stworzonym przez wydawców. W tym samym wariancie będziesz miał do wyboru kilka stołów w różnych środowiskach, często z ciekawymi subtelnościami.

5- Bakarat na żywo dla wyjątkowych wrażeń z gry

Oprócz standardowych stołów bakaratowych online z RNG, dziś możesz cieszyć się ultra-immersive gry, grając przy stołach bakaratowych z żywymi krupierami. Dostępnych jest wiele ekskluzywnych wariantów tej formy zabawy.

Bakarat online za darmo, zabawa bez wydatków

Czy wiesz, że możesz grać w bakarata online za darmo? Jest to rzeczywiście kolejna zaleta charakterystyczna dla iGaming, która może być bardzo przydatna.

Darmowa gra w bakarata założenia

Dlaczego oferta darmowa gra w bakarata ? Całkiem prosto, aby zaoferować maksymalnej liczbie osób możliwość dostępu do gry. Fakt zaproponowania darmowych stołów rzeczywiście pozwala przekonać amatorów i ciekawskich ludzi, którzy mogą być niechętni do postawienia prawdziwych pieniędzy na grę, której niekoniecznie opanują.

Korzyści z gry bakarat online nieodpłatnie

Gra na stole z bakarat online bezpłatny, to prawdopodobnie najlepszy sposób na zapoznanie się z zasadami gry i sposobem jej prowadzenia. Grasz na tych samych warunkach co przy stołach na prawdziwe pieniądze, z tą tylko różnicą, że stawiasz darmowe żetony. Oznacza to, że nie podejmujesz żadnego ryzyka podczas nauki. Jeśli chcesz sprawdzić skuteczność swoich strategii gry, jest to również idealna opcja.

Gdzie można znaleźć tabele z bakarat za darmo?

Wystarczy odwiedzić biblioteki zabawek RNG w kasynach online. W większości z nich, znajdziesz kilka tabel z bakarat w trybie demonstracyjnym, dostępnym w pełnym wymiarze czasu.

Gra Bakarat do pobrania za darmoCo powinieneś mieć na uwadze

Jeśli przeczytasz ten przewodnik do końca, to dobrze! Teraz wiesz już wszystko, co musisz wiedzieć o tej grze karcianej, aby doskonalić się w kolejnych grach. Zanim puścisz się i zastosujesz wszystko, czego się nauczyłeś, pamiętaj, że znajomość zasad gry jest niezbędna. Zajmij tyle czasu, ile potrzebujesz, by to zrobić. Na koniec, nie wahaj się grać tak długo, jak potrzebujesz na stołach przy bakarat zanim zaczniesz obstawiać swoje pierwsze prawdziwe euro.

Bakarat FAQ Gra :

Jak się gra w bakarata?

Aby grać w bakarata, musisz najpierw nauczyć się i zapoznać z zasadami gry, jak również z wartością kart. Wszystko to jest dość proste, jak odkryjesz na naszej stronie.

Ile jest wart dziesięciocentówka w bakaracie?

W bakaracie, wszystkie dziesiątki i liczby liczą się jako 0 punktów. Więcej szczegółów na temat wartości kart w bakaratach można znaleźć na naszej stronie.

Gdzie grać w bakarata we Francji?

Nie ma zbyt wielu francuskich kasyn, które oferują stoły bakaratowe. Jeśli jesteś we Francji, to najlepszą rzeczą do zrobienia jest gra w bakarata online w jednym z najlepszych kasyn online, które akceptują francuskich graczy, takich jak :

  • Cresus Kasyno
  • Fartowny8 Kasyno
  • Lucky31 Kasyno

Na naszej stronie znajdziecie Państwo również kilka innych niezawodnych kasyn online.

Jak wygrasz w bakaracie?

Aby wygrać w bakaracie, skorzystaj ze strategii gry i zastosuj wskazówki pro, które podajemy na naszej stronie.

Podobała ci się ta strona? Znajdź nasze inne sekcje :